WHAT! Uventet par på den røde løber
I aften er der premiere på Tivolis "Tinkas Juleeventyr", hvor et umage par mødte op sammen.
Torsdag aften har Tivoli rullet den julerøde løber frem i anledningen af premieren på julemusicalen "Tinkas Juleeventyr".
LÆS OGSÅ: Tobias Hamann får sit eget juleprogram
På netop denne løber stiller flere kendte ansigter sig til rådighed for den fremmødte presse. De fleste kendisser ankommer typisk i par, og nogle gange sker det, at de er en anelse umage.
Og det var lige præcis det, der skete i aften, da to tidligere deltagere fra DR's populære kærlighedseksperiment "Gift ved første blik" Mark Worsten og Nina Ettrup Larsen ankom sammen.
De to er fra forskellige sæsoner af programmet, og fandt som bekendt ikke kærligheden i eksperimentet. Derfor kunne man da også godt være nysgerrig på, hvad deres relation er.
- Nogen skulle jeg jo tage med, griner Nina højlydt i starten til den fremmødte presse, der spørger ind til, hvorfor de ankommer sammen.
LÆS OGSÅ: Elvira deler stor nyhed: Endelig er det sket
- Vi kender hinanden gennem programmet, og det er meget få mennesker, der ved, hvad man har været igennem, fortsætter hun, mens Mark tilføjer:
- Vi hygger os sammen og har det megasjovt sammen, lyder det fra Mark, der dog hurtigt fastslår, at de bare er venner.
LÆS OGSÅ: CHOK: Basim skal i retten